Skróty


Enterolert 250

Z dużą dokładnością wykrywa enterokoki w ciągu 24 godzin

Skontaktuj się z nami


Opis

Łatwy
  • Gotowe do użytku podłoże.
  • Prosta procedura.
  • Jednostkowe opakowania eliminuje konieczność przygotowywania podłoża.
  • Odczynnik nie zawiera żadnych toksycznych związków.

Szybki
  • Potwierdzone wyniki w 24 godziny.
  • Uproszczona kontrola jakości.
  • Mniej niż 1 minuta pracy.
Dokładny 
  • Dokładniejszy w porównaniu z ISO 7899-2, niezależnie od próbki.
  • Wzbogacony skład płynnego podłoża zapewnia optymalny odzysk.
  • Eliminuje subiektywną interpretację wyników, która zdarza się przy stosowaniu metod tradycyjnych.

Nauka

Jak działa test Enterolert 250

W teście Enterolert 250 do wykrywania enterokoków jest stosowana zastrzeżona technologia zdefiniowanych substratów (DST), wykorzystująca wskaźnikowy substrat odżywczy. Test Enterolert 250 pozwala na uzyskanie potwierdzonych wyników obecne/nieobecne w ciągu 24 godzin. W teście Enterolert 250 jako wskaźnikowy substrat odżywczy jest stosowany orto-nitrofenyl-ß-D-glukozyd, a specjalnie dobrany skład powoduje niebieskie zabarwienie tła.

Gdy enterokoki metabolizują substrat, zabarwienie próbki zmienia się z niebieskiego na zielone, wskazując na wykrycie tych bakterii. Każda zmiana z pierwotnego koloru na zielony jest uznawana za wynik dodatni. Nie jest potrzebne źródło promieniowania ultrafioletowego. Test Enterolert 250 pozwala wykryć enterokoki w ciągu 24 godzin przy występowaniu 1 jtk w 250 ml próbek wody butelkowanej.

 

Jak używać

 

Jak używać testu Enterolert 250


Obecne/Nieobecne


Etap 1

Dodaj odczynnik do próbki, potrząśnij, aby wymieszać, a następnie inkubuj przez 24 godziny w temperaturze 41±1°C; wyniki są ważne przez maksymalnie 28 godzin inkubacji.

Etap 2

Niebieskie zabarwienie wskazuje na ujemny wynik badania występowania enterokoków. Zielone zabarwienie wskazuje na dodatni wynik badania występowania enterokoków.

Najczęściej zadawane pytania

 

Zasada działania opiera się na zastrzeżonej przez IDEXX technologii zdefiniowanych substratów (DST). W teście Enterolert 250 jako wskaźnikowy substrat odżywczy jest stosowany orto-nitrofenyl-ß-D-glukozyd, a specjalnie dobrany skład powoduje niebieskie zabarwienie tła. Gdy enterokoki metabolizują substrat enzymatyczny, zabarwienie próbki zmienia się z niebieskiego na zielone, wskazując na wykrycie tych bakterii. Każda zmiana z pierwotnego koloru na zielony jest uznawana za wynik dodatni. Nie jest potrzebne źródło promieniowania ultrafioletowego. Test Enterolert 250 pozwala wykryć enterokoki w ciągu 24 godzin przy występowaniu 1 jtk w 250 ml próbek wody butelkowanej.

Jak w przypadku każdej metody mikrobiologicznej, niektóre gatunki Enterococcus są łatwiejsze do wykrycia niż inne. Przykładami gatunków Enterococcus wykrywanych w testach i badaniach są m.in.:
Enterococcus faecalis
Enterococcus faecium
Enterococcus hirae
Enterococcus gallinarum
Enterococcus casseliflavus
Enterococcus durans
Enterococcus avium

Do testu Enterolert 250 nie ma wzorca. Do porównań przy interpretacji wyników należy użyć kontroli ujemnej.

Test Enterolert 250 poddaje się inkubacji w temperaturze 41±1°C przez 24 godziny, a wyniki są ważne do 28 godzin, o ile lokalne przepisy nie stanowią inaczej.

Tak, jeśli są dodatnie. Wynik badania inokulowanej próbki w teście Enterolert 250, który jest dodatni pod względem obecności enterokoków przed upływem 24 godzin, jest uważany za potwierdzony dodatni wynik testu w kierunku enterokoków.

Tak, jeśli są ujemne. Jeśli inokulowana próbka w teście Enterolert 250 jest przypadkowo inkubowana dłużej niż 28 godzin, brak zielonego zabarwienia stanowi ważny ujemny wynik testu; zielone zabarwienie po 28 godzinach nie jest ważnym wynikiem i test należy powtórzyć lub zweryfikować.

Test Enterolert 250 należy przechowywać w temperaturze 2–25°C i chronić przed bezpośrednim światłem i wilgocią.

Gdy enterokoki metabolizują substrat enzymatyczny, zabarwienie próbki zmienia się z niebieskiego na zielone – jest to wynik dodatni. Każda zmiana z pierwotnego koloru na zielony jest uznawana za wynik dodatni.

Test Enterolert 250 jest przeznaczony specjalnie do badania wody butelkowanej.

Odczynnik w proszku Enterolert powinien mieć kolor biały do prawie białego, z lekkim zielonym zabarwieniem oraz powinien być suchy i sypki. Wszelkie zastrzeżenia co do barwy lub konsystencji odczynnika w proszku należy kierować do Działu Pomocy Technicznej IDEXX.

Zasoby i narzędzia

Testy i akcesoria

Użyj wyszukiwarki testów i akcesoriów do badania wody

Zasoby

Dział IDEXX Water przygotował materiały referencyjne i dokumenty potwierdzające uzyskanie zezwoleń dla wielu z naszych produktów do badania wody. Znajdź dokumenty, których potrzebujesz, klikając poniższe łącze.

Użyj wyszukiwarki dokumentów referencyjnych i regulacyjnych

Informacja o produkcie

Test Enterolert 250 (opakowanie 20 testów)
Numer kat.: WENT250-20

Pomoc techniczna dla użytkowników produktów do badania wody

UK Headquarters
IDEXX Technologies Ltd Units 1B & 1C
Newmarket Business Park
Studlands Park Avenue
Newmarket, Suffolk, CB87ER

Tel: +44 1638 676 800
Wateruk@idexx.com

Znajdź przedstawiciela w pobliżu