Skróty


Laboratoria referencyjne IDEXX
ZBADAJ WIĘCEJ

Sick dog with head down on the exam table

Stan trzustki

Szybka i pewna diagnoza stanu trzustki u psów i kotów

Zapalenie trzustki jest trudne do diagnozowania, ponieważ informacje w wywiadzie, wyniki badania fizykalnego i rutynowych badań laboratoryjnych są często nieswoiste.

Testy Spec cPL dla psów i Spec fPL Test dla kotów służą do oznaczania stężenia swoistej lipazy trzustkowej we krwi, pomagając lekarzowi postawić wiarygodną diagnozę.

Skontaktuj się z nami

 

Nowe przedziały referencyjne dla Spec fPL

Testy opisywane


Test Spec cPL

Psy

Zapalenie trzustki u psów jest potencjalnie śmiertelną, a trudną do zdiagnozowania chorobą. Występujące objawy są pospolite i nieswoiste, należą do nich wymioty, jadłowstręt i bóle brzucha. Test Spec cPL jest rewolucyjnym testem, który umożliwia lekarzowi szybką i pewną ocenę stanu trzustki u psów.

Test Spec fPL

Koty

Każdy kot, którego badasz w czasie zwykłej wizyty, może mieć zapalenie trzustki. Ponieważ informacje z wywiadu oraz wyniki badania fizykalnego i rutynowych badań laboratoryjnych są nieswoiste, zapalenie trzustki u kotów pozostaje często nierozpoznane. Test Spec fPL jest prostym badaniem umożliwiającym oznaczanie stężenia swoistej lipazy trzustkowej we krwi i dostarczającym informacji o stanie trzustki pacjenta.

Pomoc

+48 22 853 40 01