Analizatory gabinetowe IDEXX

Wbudowane systemy przechwytywania obrazów radykalnie zwiększą wydajność pracy

Gdy myślisz o obrazach i kamerach w medycynie weterynaryjnej, być może przychodzi ci do głowy obrazowanie diagnostyczne i zabiegi operacyjne. Zaawansowane systemy rejestrowania obrazów są jednak wykorzystywane do bardzo wielu innych zastosowań. Przy wykorzystaniu najnowszej technologii w weterynarii, sztuczna inteligencja (AI) pozwala na użycie obrazów pobranych przez systemy ich rejestracji do automatycznego przeprowadzania niezliczonych procedur, co pozwoli ci skupić się przede wszystkim na pacjentach i klientach. To tak, jak gdyby mieć mnóstwo par oczu, które dbają, o sprawny przebieg procedur w twoim gabinecie. Błędy ładowania próbek są wychwytywane zanim zdążą spowolnić przebieg twoich prac. Działania związane z kontrolą jakości są przeprowadzane regularnie.

man holding orange and white cat.

Analizator biochemiczny Catalyst One i Analizator hematologiczny ProCyte One są wyposażone we własne wersje zaawansowanego systemu rejestracji obrazów, który pomaga zwiększyć wydajność i usprawnić kontrolę jakości w gabinecie. Nasze innowacyjne analizatory nie tylko pozwalają ci „widzieć więcej”, ale służą też jako „oczy” w przypadku innych, potężnych funkcji. Dzięki systemom rejestracji obrazów twój gabinet będzie działać sprawniej, niezależnie od liczby klientów, którzy będą cię odwiedzać.

Przyjrzyjmy się trzem najważniejszym zaletom analizatorów gabinetowych IDEXX z wbudowanymi systemami rejestracji obrazów.

Optymalizacja wykorzystania czasu, dzięki której w twoim gabinecie nie dochodzi do opóźnień w świadczeniu opieki

Istnieje kilka procesów związanych z analizą próbek pacjenta, które mają istotny wpływ na efektywność działania. Jednym z nich jest proces ładowania próbek. W przypadku niektórych z dostępnych na rynku analizatorów nieprawidłowe załadowanie próbek okazuje się bardzo kosztownym błędem. Wyobraź sobie taką sytuację: ładujesz próbki, naciskasz START i odchodzisz od analizatora, aby zająć się inną pracą. Wracasz do analizatora i okazuje się, że analizator wcale nie rozpoczął wykonywania testu.

System rejestracji obrazu analizatora Catalyst One zapobiega takim sytuacjom. Ponieważ monitoruje on szufladę na próbki, wykrywa błędy ładowania w ciągu paru sekund i niezwłocznie powiadamia o nich użytkownika. Natychmiastowe powiadomienie, kiedy coś działa nieprawidłowo lub czegoś brakuje pozwala ci od razu skorygować nieprawidłowość i oszczędzić cenny czas. Czy nie pamiętałeś/aś o włożeniu próbki? Nie martw się, analizator powiadomi cię o szczegółowych powodach wstrzymania pracy.

System rejestracji obrazów w analizatorze ProCyte One jest podobnie zaprogramowany, aby stanowić twoje oczy z tyłu głowy i zaoszczędzić jak najwięcej czasu. Analizator zaznacza błędy ładowania, rozpoznaje, która próbówka jest używana, a następnie dostosowuje ustawienia przy wciąganiu próbki. Analiza testu nie zostaje rozpoczęta do czasu wyeliminowania błędu, dzięki czemu zmniejsza się liczba zmarnowanych próbek.

Automatyzacja kontroli jakości, dzięki czemu możesz o niej zapomnieć

Gdy pracujesz w branży weterynaryjnej, masz często sporo zajęć, a zatem z pewnością nie chcesz tracić czasu. Analizator ProCyte One pomaga ci uniknąć tracenia czasu, ponieważ system rejestracji obrazów w tym urządzeniu upraszcza i skraca cały proces kontroli jakości. Skanuje termin ważności i numer serii, eliminując potrzebę ręcznego odczytywania kodów paskowych. A ponieważ działa automatycznie w tle, nie musisz niczego robić w związku z tym procesem.

Technologia ta pozwoli oszczędzić czas, zarządzać pacjentami i zachować pewność, że twój analizator gabinetowy działa sprawnie i daje dokładne wyniki.

Możliwość wykorzystania systemu do innych funkcji

System rejestrowania obrazów w analizatorach ProCyte One jest podstawą działania wielu inteligentnych funkcji analizatorów gabinetowych i umożliwia wyeliminowanie problemów ograniczających wydajność twoją i twojego zespołu.

System rejestrowania obrazów w analizatorze Catalyst One wykorzystuje sztuczną inteligencję do określania najlepszej procedury przetwarzania próbek. Pomyśl o samochodzie wyposażonym w kamerę cofania. Patrząc na wyświetlacz obrazów z kamery cofania, możesz ustalić najlepszą drogę wyjazdu z miejsca parkowania. Analizator Catalyst One działa w trochę podobny sposób. Wbudowany system rejestracji obrazów przekazuje obraz próbki do przetworzenia zgodnie z algorytmem analizatora, aby określić jej jakość. W tym samym czasie druga kamera w systemie sprawdza kody paskowe slajdów. Kody te zawierają informacje dotyczące próbki, które zostają odczytane przez AI i wykorzystane podczas przetwarzania próbki.

Wszytko to dzieje się w analizatorze automatycznie – twoje działanie ogranicza się do załadowania próbek i slajdów.

Zadań do wykonania w gabinecie może być bardzo dużo, ale technologia IDEXX może dać ci wsparcie, które pozwoli ci skupić się na tym, co najważniejsze – pracy z pacjentami i klientami. Analizatory diagnostyczne mogą wyręczyć cię w żmudnych zadaniach, zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność, zapewniając przy tym najwyższą dokładność. Umów się na prezentację w warunkach gabinetowych, aby zobaczyć, jak działa nasza technologia.


Dzięki systemom rejestracji obrazów zdążysz wykonać swoje zadania niezależnie od ilości pracy. Analizatory IDEXX przejmują część twoich zadań, umożliwiając ci skupienie się na opiece nad pacjentami i zajmowanie się klientami.

Dowiedz się, w jaki sposób rozwijająca się technologia może pomóc Twojej lecznicy

Veterinary technician holding brown dog with a ProCyte One analyzer on the shelf.

Inteligentna technologia weterynaryjna, która pomoże ci nadążyć z pracą

Zastanawiasz się, jak by to było mieć do dyspozycji proaktywną, działającą w tle technologię, która sprawi, że wszystko będzie w twoim gabinecie przebiegać sprawnie? Przeczytaj artykuł.

veterinarian talking to technician with corgi on exam table.

ArtificiaSztuczna inteligencja w medycynie weterynaryjnej zapewnia WYDAJNOŚĆ i najwyższą dokładność

W 2021 roku sztuczna inteligencja (AI) znajduje zastosowanie właściwie we wszystkich dziedzinach życia. Przeczytaj artykuł.

Dowiedz się więcej o konkretnym analizatorze. Nasz przedstawiciel pomoże na wszystkich etapach procedury.