Analizatory gabinetowe IDEXX

Sztuczna inteligencja w medycynie weterynaryjnej zapewnia WYDAJNOŚĆ i najwyższą dokładność

W 2021 roku sztuczna inteligencja (AI) znajduje zastosowanie właściwie we wszystkich dziedzinach życia. Medycyna weterynaryjna nie jest wyjątkiem. Zastosowanie AI w tej dziedzinie jest coraz powszechniejsze, zwłaszcza w diagnostyce.

Do uczenia oprogramowania systemów AI, jak wykrywać z coraz większą dokładnością złożone choroby, wykorzystywane są duże zestawy obrazowych i diagnostycznych danych pacjentów. W niektórych systemach zarządzania gabinetem systemu AI wykorzystuje się do interpretacji wyników, aby ułatwić ustalenie innych badań diagnostycznych oraz dalszych działań. Istnieją nawet stetoskopy, które dzięki zastosowaniu AI pozwalają rozpoznać arytmie i inne zaburzenia pracy serca. To zaledwie kilka z licznych przykładów zastosowania AI w medycynie weterynaryjnej. Krótko mówiąc, lekarze weterynarii mogą teraz wykorzystywać technologię jako źródło inteligentnego i godnego zaufania wsparcia.

veterinarian talking to technician with corgi on exam table.

Dowiedz się, w jaki sposób AI może pomóc lekarzowi weterynarii w prowadzeniu gabinetu, zapewniając najwyższą dokładność i zwiększając wydajność.

Sprawność opieki w czasie rzeczywistym

Dostępna dzisiaj zaawansowana technologia zmienia sposób pracy lekarzy weterynarii i ich personelu, zwiększając wydajność i doskonaląc opiekę w czasie rzeczywistym. Wyobraź sobie przepływ pacy, przy którym nie musisz spędzać czasu na identyfikację komórek za pomocą ręcznego mikroskopu, ponieważ cały proces identyfikacji jest zautomatyzowany.

Analizator nie tylko szybko dostarcza wyniki, ale tworzy także obrazy, które można wykorzystywać do edukowania klientów. Gdy ty i twoi pracownicy spędzacie mniej czasu na pracy przy mikroskopie, możecie poświęcić więcej uwagi wyjaśnianiu wyników klientom i leczeniu pacjentów.

Najwyższa dokładność diagnozowania pacjentów

Poza zwiększeniem wydajności analizatory diagnostyczne wykorzystujące AI dostarczają niezwykłą obfitość informacji klinicznych.

Ponieważ pełna morfologia (CBC) jest jednym z najczęściej przeprowadzanych i najważniejszych badań w medycynie weterynaryjnej, jej szczegółowość i dokładność mają pierwszorzędne znaczenie. Dzięki postępowi w dziedzinie AI i technik uczenia maszynowego metody identyfikacji komórek krwi stają się coraz szybsze i dokładniejsze. Fabrycznie zaprogramowane algorytmy ułatwiają identyfikację często spotykanych nieprawidłowości wyników CBC.

Analizator hematologiczny ProCyte One wykorzystuje podobną technologię. Dzięki wyrafinowanym czujnikom AI analizator uzyskuje i ocenia informacje zawarte w próbce równocześnie w 5 wymiarach. Jest to możliwe dzięki danym z 4 czujników w laserze i określaniu czasu powrotu sygnału lasera do nadajnika, nazywanego niekiedy czasem przelotu. Analizator wykorzystuje następnie przechwycone dane do uzyskania różnych widoków każdej komórki, pozwalając na oddzielenie populacji komórek bez zakłóceń powodowanych przez fragmenty lub komórki innych typów. Przekłada się to na doskonalszą charakterystykę krwinek czerwonych, krwinek białych i płytek, dostarczając lekarzom weterynarii dodatkowych informacji na temat występujących nieprawidłowości hematologicznych.

Analizator ProCyte One dokonuje także analizy schematów wyników i przedstawia ułatwiające ich interpretację komentarze. Ta interpretacyjna pomoc ułatwia wybór ścieżki diagnostycznej. Tak więc jeśli u pacjenta występuje limfopenia, analizator wykryje tę nieprawidłowość i powiadomi lekarza.

AI pomaga zmniejszyć częstość błędów diagnostycznych w gabinecie

Jak pokazano powyżej, korzyści ze stosowania zaawansowanej technologii nie kończą się na inteligentniejszych metodach przetwarzania próbek. Nowoczesne, inteligentne analizatory można tak skonfigurować, aby udzielały ostrzeżeń i przedstawiały bardzo szczegółowe komentarze, zmniejszając wszelkie opóźnienia spowodowane koniecznością ponownej analizy próbek.

Dowiedz się, w jaki sposób rozwijająca się technologia może pomóc Twojej lecznicy

Veterinary technician holding brown dog with a ProCyte One analyzer on the shelf.

Inteligentna technologia weterynaryjna, która pomoże ci nadążyć z pracą

Zastanawiasz się, jak by to było mieć do dyspozycji proaktywną, działającą w tle technologię, która sprawi, że wszystko będzie w twoim gabinecie przebiegać sprawnie? Przeczytaj artykuł.

man holding orange and white cat.

Wbudowane systemy przechwytywania obrazów radykalnie zwiększą wydajność pracy

Gdy myślisz o obrazach i kamerach w medycynie weterynaryjnej, być może przychodzi ci do głowy obrazowanie diagnostyczne i zabiegi operacyjne. Przeczytaj artykuł.

Dowiedz się więcej o konkretnym analizatorze. Nasz przedstawiciel pomoże na wszystkich etapach procedury.