Skróty


Spółka będąca liderem w dziedzinie diagnostyki weterynaryjnej stwierdza brak przypadków COVID-19 wśród zwierząt domowych 

Jak dotąd żadna z tysięcy przebadanych próbek pochodzących od kotów i psów nie dała wyniku dodatniego 

WESTBROOK, Maine, 13 marca 2020 r. —Spółka IDEXX Laboratories, Inc. (NASDAQ: IDXX), globalny lider diagnostyki i oprogramowania w dziedzinie weterynarii, ogłosiła, że przeprowadzone wśród zwierząt domowych testy na obecność wirusa SARS-CoV-2, odpowiedzialnego za chorobę koronawirusową 2019 (COVID-19) u ludzi, nie przyniosły jak dotąd ani jednego wyniku dodatniego. W czasie walidacji nowego weterynaryjnego systemu testów do wykrywania wirusa powodującego COVID-19 personel IDEXX przebadał tysiące próbek pochodzących od psów i kotów. Próbki użyte do opracowania i walidacji testu otrzymano z materiału dostarczonego do laboratoriów referencyjnych IDEXX w związku z testami PCR.

Te nowe wyniki testów są zgodne z aktualnymi poglądami specjalistów, którzy uważają, że COVID-19 przenosi się przede wszystkim z człowieka na człowieka i podtrzymują zalecenie, aby nie przeprowadzać testów zwierząt domowych na obecność wirusa COVID-19. W przypadku psów i kotów z objawami oddechowymi zaleca się wizytę u weterynarza w celu przeprowadzenia badań w kierunku bardziej pospolitych patogenów układu oddechowego.

„Jeśli czołowe autorytety w dziedzinie ochrony zdrowia orzekną, że badanie zwierząt domowych w kierunku wirusa COVID-19 jest uzasadnione, będziemy gotowi zaoferować test SARS-CoV-2 (COVID-19) RealPCR™ IDEXX”, powiedział Jay Mazelsky, prezes i dyrektor naczelny IDEXX Laboratories. „Zwierzęta domowe są ważnymi członkami naszych rodzin i zależy nam, aby pozostawały w dobrym zdrowiu i były bezpieczne. Ponieważ sytuacja ewoluuje, w globalnej sieci naszych laboratoriów referencyjnych IDEXX będziemy nadal monitorować COVID-19 i stan zdrowia zwierząt.”

Globalną sieć laboratoriów referencyjnych IDEXX tworzy ponad 80 laboratoriów, które łączy zaangażowanie w działania na rzecz poprawy opieki zdrowotnej nad zwierzętami domowymi. IDEXX nie ustaje w poszukiwaniach nowych i skuteczniejszych sposobów działania oraz poprawiania stanu zdrowia i dobrostanu zwierząt domowych, ludzi i inwentarza żywego. Z sieci zaawansowanych weterynaryjnych laboratoriów referencyjnych mogą korzystać klienci w USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Korei Południowej, Afryce Południowej, Brazylii i całej Europie. Laboratoria te oferują najpełniejszy i najbardziej zaawansowany w branży zestaw testów. 

Z najnowszymi informacjami na temat ryzyka przeniesienia wirusa COVID-19 na zwierzęta oraz choroby COVID-19 można zapoznać się na poświęconych tej chorobie stronach amerykańskich Ośrodków Zwalczania Chorób i Prewencji (Centers for Disease Control and Prevention, CDC), Amerykańskiego Medycznego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii (American Veterinary Medical Association, AVMA) lub Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt

O laboratoriach IDEXX

Spółka IDEXX Laboratories, Inc. wchodzi w skład Indeksu S&P 500® i jest liderem innowacji w dziedzinie ochrony zdrowia zwierząt domowych, dostarczając praktykującym lekarzom weterynarii na całym świecie szeroki zakres produktów i usług diagnostycznych oraz IT. Produkty IDEXX pozwalają lekarzom weterynarii na świadczenie zaawansowanej opieki medycznej, zwiększają skuteczność działania personelu i poprawiają sytuację ekonomiczną przychodni weterynaryjnych. IDEXX jest też światowym liderem wśród dostawców testów diagnostycznych do badań zwierząt gospodarskich oraz materiałów informacyjnych na ich temat, a także testów do sprawdzania jakości wody i mleka. IDEXX, spółka z siedzibą w Maine, zatrudnia ponad 9000 pracowników i oferuje produkty klientom w ponad 175 krajach. Więcej informacji o IDEXX można uzyskać, odwiedzając stronę: www.idexx.com.

 


Dane kontaktowe

Relacje z mediami
Robin Woodcock
1-207-632-8027
robin-woodcock@idexx.com

Relacje z inwestorami
IDEXX Laboratories
John Ravis
1-207-556-8155
john-ravis@idexx.com

Kontakt z działem obsługi klientów

Zdrowie publiczne i inne zapytania niezwiązane z klientem: Kliknij tutaj.